S.S İstanbul Metal-İş Site İşletme Kooperatifi

Hakkımızda

            1983 yılında kurulan kooperatifimiz yaklaşık 220.000 m² alan üzerine inşa edilmiştir. İnşaatına 1987 yılında başlanmış olan işyerleri ortaklarımıza 1997'de fiilen teslim edilmiştir.

Sitemiz, 670 tanesi atölye tipi olmak üzere 710 işyeri, 7 adet hizmet blokları, açık otoparkları, 5.500 m² alan üzerine kurulu katlı kapalı otoparkı ve camisiyle İkitelli’de kurulu 38 sanayi sitesi arasında en seçkin ve beğenilenlerden bir tanesidir.

Metro istasyonununun bulunduğu cadde üzerinde kalan arsamıza, gerek sitemizdeki firmaların gerekse civardaki diğer firmaların ihtiyaçlarını karşılamak üzere günümüz şartlarına uygun olarak yapılacak olan sosyal tesislerin fizibilite araştırmaları devam etmekte olup yakın bir zamanda inşaatına başlanması düşünülmektedir.

İşyerlerinin hemen hemen tamamı dolu ve kullanılmaktadır. Alanında eğitimli ve nitelikli ortalama 4.000 kişinin çalıştığı sitemizde, savunma sanayinden otomotive, gıdadan ambalaja birçok sektöre yönelik makine, yedek parça, kalıp, aksam gibi farklı ve özellikli imalatlar yapılmakta, çeşitli metal hammadde ve malzemeler temin edilebilmektedir.

İkitelli Sanayi Bölgesi'nde, ulaşılması kolay ve nezih bir konumda bulunan sitemiz, yollarının geniş, otopark alanlarının yeterli miktarda bulunması ve en önemlisi yeşil alanlarıyla ferah bir çalışma mekanı olarak ön plana çıkmıştır.

Sitemizin bu seviyeye gelmesi, çok değerli ve seçkin ortaklarımızın, kooperatifimizin kuruluşundan bugüne kadar üstün gayretlerini ve desteklerini bizlerden esirgememiş olmaları sayesindedir. Öyle ki, daha önceleri apartman bodrumlarında, 50-60 m²’lik atölyelerde faaliyet gösterirken Metal-İş Sanayi Sitesindeki işyerlerine taşınan firmalara bu yerler de yetmemeye başlamış, kendi müstakil fabrikalarını kurarak ülkemizin önde gelen sanayicileri arasında yerlerini almışlardır.

Tüm sanayici ve girişimcilerimizin en üst düzeyde verimli ve başarılı çalışmalara imza atarak ülke kalkınmasına ve istihdama daha büyük katkılar sağlaması temennisiyle daha aydınlık yarınlara ulaşmayı diliyoruz.

Saygılarımızla.